PREMIUM DJ

Profesionálny svadobný a párty DJ Ján Haliena.

DJ Ján Haliena a mix skladieb
Logo DJ Ján Haliena | Vertikálne

Moderátor, koordinátor a režisér

Úlohou svadobného koordinátora je zabezpečiť, aby bol dodržaný dohodnutý svadobný program. Najčastejšie sa touto funkciou poverí opäť niekto z rodiny. To nemusí byť problém, ale zase treba brať do úvahy, že takýto svadobčan nemusí mať dostatočné skúsenosti a stáva sa výkonným členom svadby a nebude mať dosť času pre svojich blízkych.

Moderátor je akýsi modernejší spôsob vedenia svadby. Moderátor môže byť aj starejší, koordinátor, režisér a v mojom prípade aj DJ. Spája hovoreným slovom celý večer, udeľuje slovo, vyhlasuje informácie, …

V praxi to prebieha takmer rovnako ako so starejším, akurát bez tradičných riekaniek (tzv moderný starejší) z vlastnej skúsenosti viem, že je táto forma dosť populárna. Moderátor sprevádza svadobčanov celou svadbou a v dostatočnej miere s nimi komunikuje. Hostia tak stále vedia, čo sa deje, bude diať, a necítia sa v možných prestojoch opustení. To je samozrejme individuálne, ale keď máte profesionála tak všetko má hladký priebeh a dobrú atmosféru, na čom má práve moderátor veľký podiel. On vie, ako treba reagovať a čo urobiť, aby sa svadobčania cítili spokojne, nenudili sa a program mal spád a gradáciu. Isto každý zažil svadbu či podujatie, kde to akosi viazlo, až ste sa nudili a nemalo to hlavu a pätu.

Hudba a psychológia zábavy

Hudba je na každom spoločenskom podujatí neodmysliteľná súčasť. No, patrí k tým najdôležitejším prvkom? Z mojej skúsenosti, a to samozrejme nie len ako DJa, isto áno. Aj keď si to neuvedomujeme, tak podvedome ju vníma každý. Preto je voľba hudby dôležitá v každej chvíli. Hudba je univerzálny jazyk, ktorému všetci rozumejú. So zákazníkom si dopredu dohodnem štýl, alebo žáner minimálne úvodného tanečného kola, netreba zabudnúť dať pár tipov, aké skladby by ste radi počuli, ale nepreháňajte to.
Treba si však uvedomiť, že dobrý DJ nie „jukebox“, práve jeho úlohou je vycítiť hudobný vkus väčšiny publika a ním sa uberať počas večera. Tu sa dostávame k otázke, koho si máte zavolať, aby splnil vaše očakávania a samozrejme aj očakávania hostí? Môj názor je jednoznačný, profesionála. Profesionál je človek, pre ktorého by malo byť povolanie zároveň zábavou, pričom kladie dôraz na všetky potrebné atribúty spojené so svojou prácou a venuje jej potrebný čas.
Ale vrátime sa do prebiehajúceho slávnostného dňa. Prichádzajú hostia, prípravy sú hotové a začíname. Stále platí že prvé chvíle sú zo psychologického pohľadu kľúčové. To je vlna, na ktorej sa potom vezieme celým eventom. Nečakajte, že od prvého kola to bude hneď najlepšia párty v živote, ale dajte tomu čas. Nakoniec keď budete spokojný vy, hostia to akoby preberajú na seba a cítia sa spokojnejšie.

Prečo a koľko stojí DJ?

Táto otázka je dôležitá, ale skôr ako sa opýtate na cenu, pozrite si prácu DJ nad ktorým uvažujete a zistite referencie. Dôležité je i osobné stretnutie, alebo dlhší telefonát, pri ktorom zistíte ako Vám daný DJ sedí ako osobnosť, človek s ktorým budete v celodennom kontakte v deň vašej svadby. Rozhodovanie pri výbere DJ, alebo kapely, nechávam na individuálny vkus zákazníka a jeho pocit. Časté bývajú kombinácie DJ a ľudová, alebo cigánska kapela.

Kontaktujte ma ešte dnes.

Správna voľba pre vašu svadbu alebo oslavu.

Prečo VIDEO-DISCO?

Archív, ktorý vlastním momentálne zachytáva obdobie od 60-tych rokov až po súčasnosť v rôznych hudobných žánroch o počte viac ako 13.500 videoklipov, z čoho cca 2.450 klipov je z československej produkcie (momentálne najväčší video archív z DJ na Slovensku). Samotná video produkcia oproti len audio, viac upúta tancujúcich, ale i netancujúcich.

Na svadbe máte hostí, ktorí z rôznych dôvodov nemôžu tancovať a tak pozeranie “jedným očkom” periférne na TV, kde idú videoklipy na ktoré ostatní tancujú, prináša rôzne spomienkové témy v kruhu netancujúcich, čím im čas na svadbe neskutočne rýchlo ubieha…

Vzhľadom na moje predchádzajúce pôsobenie vo firmách, kde som sa venoval svetelnému designu koncertov a turné interpretov a skupín (Desmod, M.David, M. Žbirka, Z. Smatanová, No Name, Gladiátor, L. Filipovej, …..) kladiem dôraz na nasvietenie celého priestoru sály ako i tanečného parketu s divadelným nasvietením svadobného páru (svadobný a rodičovský tanec, začepčenie, …) čo pomáha fotografom a kameramanom ku krajšiemu výsledku ich práce (na základe toho ma aj veľa fotografov a kameramanov odporúča). Vzhľadom na množstvo a kvalitu techniky ktorú vlastním, navrhujem jej verziu špeciálne na každý priestor osobitne.